Choď na obsah Choď na menu
 


Tipy a triky časť 1.

3. 12. 2014


Ako pripraviť tie najchutnejšie rezne?

  • Aby nám strúhanka pri vyprážaní rezňov neopadávala, tak do našľahaných vajec pridáme pár kvapiek oleja.
  • Strúhanka na rýchlo. Zvyšné rožky, alebo žemle nakrájame na plátky, poukladáme na plech a pri teplote 150-160 ° C  necháme piecť. Keď nám pečivo stvrdne, vložíme ho do plastového vrecka a rozdrvíme valčekom. Strúhanka bude rýchlo hotová a keď do nej pridáme aj štipku rozdrvených sušených byliniek, bude aj krásne voňať.
  • Ako na trojobal. Pri obaľovaní rezňov pridáme do vajíčok trochu piva, alebo koňaku a rezne budú nielen lepšie, ale aj trojobal nám bude lepšie držať.

Ako na spálenú ryžu, presolenú polievku a stvrdnutú horčicu?

  • Mlieko pred skysnutím ochránime, keď pridáme štipku soli.
  •  Aj Vy ste zaľúbení a podarilo sa Vám presoliť polievku? Nevadí. V polievke povarte rozšľahaný bielok,  alebo surové plátky zemiakov. Bielok aj zemiaky pred podávaním vyberieme.
  • Ak v chladničke nájdeme stvrdnutú horčicu, viem ako si z nej pripraviť pikantnú pochúťku. Stvrdnutú plnotučnú horčicu dobre premiešame s lyžičkou pomarančovej, grepovej alebo citrónovej šťavy s pár kvapkami olivového oleja. Získame tým nielen horčicu správnej konzistencie, ale vylepšíme jej chuť. Ak pridáme do horčice viac šťavy z citrusov a štipku mletého čierneho korenia s najemno nasekanou pažítkou, tak máme skvelý pikantný dressing na šalát alebo grilované mäsko.

Ako sa dá zachrániť pripálená ryža? Len na ňu položte krajec chleba a nepríjemná spálená chuť za chvíľu zmizne.

 

Ari

 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

Zatiaľ nebol vložený žiadny komentár.