Choď na obsah Choď na menu
 


Kakaový korpus

Tento korpus robím najradšej zo všetkých, kakaové u nás ide ako na bežiacom páse. Je základom takmer do každej mojej torty, ktorú k narodeninám robím. smiley

V pôvodnom recepte je čas prípravy 10 minút, no mne to trvá trošku dlhšie keďže poriadne všetko navážim nachystám si priestor a až potom začnem. Dôležité je mať suroviny izbovej teploty! Suroviny sú na formu 32Ø.

Čas pečenia: 40 minút na 150°C

Suroviny:

5 ks vajíčka

150g kryštálový cukor

120g hladká múka

30g kakao

5 polievkových lyžíc oleja

soľ

Postup:

Na začiatok si pripravíme všetky suroviny, miesto a formu. Na spodok formy dáme papier na pečenie. Boky vymastíme olejom a vysypeme múkou.

papier.png

Do veľkej misy si oddelíme bielky. Žĺtky dáme samostatne do menšej misky alebo pohárika. Pridáme soľ (medzi 2 prstami) a na najvyššom stupni šľaháme. Keď je sneh takmer hotový, pridáme po 3 častiach za stáleho miešania cukor. Šľaháme približne 5 minút do tuhej zmesi - po vytiahnutí metiel šľahača musia zostať špice a držať tvar. Pozor! Ak sa mieša príliš dlho sneh zostane riedky, preto treba počas 5 minút skúšať či sa vytvoria špice. (každý šľahač je iný.)

sneh.png

Do hotového pevného snehu postupne zašľahávame na miernych otáčkach 1:1 žĺtok a 1 lyžica oleja. (Raz žĺtok, raz olej dokopy 5x.) Hmota zredne a dostane jemne žltý farebný nádych.

Múku a kakao si preosejeme cez sitko na zmes. Sitko zabráni hrudkám. Odporúčam preosiať na začiatku aby sme sa nezdržovali a hmota nestála.

preosiata.png

Vareškou jemne premiešavame, kým sa zmes poriadne nespojí.

spojene.png

Cesto opatrne prelejeme do formy, stierkou nahrnieme viac do krajov - v strede sa potom nevytvorí "hrča".

forma.png

Formu dáme opatrne do trúby. Nemlátime s ňou, nehrkáme "aby sa cesto zarovnalo" inak sa môže stať, že sa cesto "prepadne" a nebude také nadýchané. Pečieme 40 minút na 150°C.

Ak začne korpus zvrchu hnednúť, treba naň položiť kus papiera na pečenie aby nezhorel.

Po 40 minútach opatrne vyberieme formu a špajlou / špáratkom skúsime cesto. Hotové je vtedy, ak na špajli nezostane žiadne prilepené cesto. Pri vyťahovaní korpusu prejdeme po okrajoch príborovým nožom na oddelenie od formy. (Zatiaľ som to robiť nemusela nakoľko boky boli vymastené a vysypané aj napriek dobrej forme.)

Necháme vychladnúť, potom otočíme a odstránime papier na pečenie. Máme pripravený korpus! Stačí poliať polevou, dozdobiť ovocím a šľahačkou, hocičím čo máš po ruke.

Hotovo! Dobrú chuť!

Hrozí už len zadrhnutie pažravosťou. laugh

PS: ak chceme biely korpus, vynecháme kakao - nijak mu to neuškodí len zmení farbu na jemne žltú.

Ari

 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

Zatiaľ nebol vložený žiadny komentár.